niedziela, 2 października 2011

Niedzielne dzielenie, odc. 3

Mój pierwszy wpis październikowy i od razu wypada niedziela, czas dzielenia się źródłami.
Chcę dziś polecić stronę Lernu! oferującą prawie wszystko co jest potrzebne do życia miłośnikom esperanto.

Co znajdziemy na stronie? Informacje o esperanto i jego twórcy, o ruchu esperanckim i jego historii. Najważniejsze jednak są kursy, a jest ich tu mnóstwo: 3 wprowadzające do języka, 4 na poziomie podstawowym, 5 na średnim i 2 na zaawansowanym. Często informacje pokrywają się, ale to konieczne, bo przecież gramatykę można omówić w kilkunastu punktach.

Możemy zarejestrować się, co pozwala śledzić postępy: możemy dokładnie zobaczyć, jakie kursy ukończyliśmy i co nam jeszcze zostało do zrobienia.

Oprócz kursów dostępne są działy ułatwiające naukę słówek, gramatyki, znajdziemy tam gry i egzaminy. Nie zabrakło też biblioteki z esperancką literaturą.

Dość aktywna jest też społeczność strony (można porozmawiać z ludźmi z całego świata za pomocą specjalnego komunikatora, istnieje też forum).

Jeśli dodam, że jest dostępny słownik, a sam serwis dostępny jest w ponad 30 językach, to nikt nie powinien mieć wątpliwości, że niezależnie od tego, czy dopiero zamierzamy nauczyć się esperanto, czy szukamy czegoś dla zaawansowanych lub społeczności esperanckiej, ta strona będzie niezwykle pożyteczna.

Zalety?
+ esperanto, całe mnóstwo!
+ kursy dla każdego (niezależnie od języka ojczystego czy poziomu zaawansowania)

Wady?
- reklamy (ale nie są nachalne)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza