niedziela, 16 października 2011

Niedzielne dzielenie, odc. 5

Całkiem niedawno zacząłem studiować na hungarystyce. Uczymy się dużo i intensywnie. Korzystamy z wielu materiałów i chciałbym się dzielić informacjami o nich, a nuż komuś się przyda.

Mnóstwo świetnych materiałów pomocnych w nauce możemy znaleźć na stronie internetowej www.magyarora.com. Strona dostępna jest po węgiersku i angielsku.

Znadziemy tam przygotowane specjalnie dla uczących się węgierskiego materiały (często w formacie pdf), które możemy sobie ściągnąć i dowolnie korzystać. Są tam materiały dotyczące fonetyki, gramatyki, słownictwa (pogrupowanego temetycznie), krótkie i dłuższe teksty do czytania. Są one podzielone wg stopnia zaawansowania języka, tak że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do dokumentów często dołączone są pliki audio. Są one szczególnie pomocne na etapie nauki fonetyki.

Zalety?
+ duża ilość ciekawych materiałów do nauki
+ materiały dostosowane do stopnia zaawansowania
+ pliki dźwiękowe

Wady?
- wszystkie materiały są tylko po węgiersku, więc potrzebne jest albo więcej wysiłku włożonego w naukę albo ktoś, kto będzie nam tłumaczył pewne zagadnienia

3 komentarze:

 1. Cześć, Czy znasz strony internetowe pomocne w nauce rosyjskiego? Może podobne do tej którą polecasz do nauki węgierskiego? Zależy mi szczególnie na plikach audio do podawanych tekstów, podcasty. Od kilku tygodni uczę się rosyjskiego, mam książki do czytania, ale nie mam nic żeby się osłuchać. Próbowałam rosyjskiego radia, ale mnie przytłacza i cierpliwości brakuje mi do oglądania filmów.

  Ciekawe rzeczy piszesz na blogu, regularnie tu zaglądam. joanna

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć. Obiecuję podać ciekawe linki i materiały w niedzielę.
  Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopiero odkryłam Twojego bloga, ale węgierski jest językiem, który baardzo mnie interesuje, więc będę tu zaglądać :)Nie uczę się go, bo trochę kiepsko z czasem, wolę na razie skupić się na angielskim i niemieckim, ale mam w domu samouczek, więc myślę, że kiedyś tam zajrzę ;) Fajnie piszesz, podoba mi się. Powtórzę się: będę tu zaglądać. Czekam na nowe wpisy!

  OdpowiedzUsuń