czwartek, 3 lipca 2014

Oryginalne imiona

Kilka dni temu wpadłem na pomysł, kto ma imieniny kilka dni przed i po moich (25 lipca). Było późno, korzystałem z Internetu w telefonie, i pierwszym źródłem dotyczącym imion, które wpadło mi w ręce okazała się Wikipedia. Dowiedziałem się o istnieniu takich imion, jakich nigdy wcześniej nie znałem.

Wiem, że jest wiele różnych źródeł, które nieraz podają różne imiona, ale popatrzmy, co nam serwuje Wikipedia pod hasłem 29 lipca:

Imieniny obchodzą: Antonin, Beatrycze, Cirzpibog, Cirzpisława, Eugeniusz, Faustyn, Feliks, Flora, Konstantyn, Lucyla, Lucyliusz, Maria, Marta, Olaf, Prosper, Prospera, Rufin, Serapia, Symplicjusz, Symplicy, Teodor i Wilhelm.

Dobrze, mamy tu parę standardów (Maria, Marta), kilka imion rzadszych (np. Antonin, Feliks, Konstantyn, Teodor, Wilhelm), kilka dziwnych, ale takich, które znałem (Lucyliusz, Symplicjusz). I mamy też Serapię, Cirzpiboga i Cirzpisławę! Szczególnie te dwa ostatnie imiona mnie zdziwiły.

Muszę sobie kiedyś przejrzeć ten spis dzień po dniu, może uda się znaleźć jeszcze inne tak ciekawe przykłady.

Przy okazji, znacie kogoś z jakimś nietypowym imieniem?

4 komentarze:

 1. Murian :)
  Na moim blogu jest informacja o stornie Duolingo dla chcących uczyć się języków, zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe imiona :) Ja miałem okazję poznać np. Arwida i Selima :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poznałam Marcjusza i Domasławę rzadko spotyka się takie oryginalne imiona.

  OdpowiedzUsuń
 4. erapię, Cirzpiboga i Cirzpisławę - imiona, które wprawiły mnie w zdumienie. Zastanawiam się, czy ludzie nie mogą dawać tradycyjnych imion swoim dzieciom? Ja nie wiem co to za moda :D

  OdpowiedzUsuń